MagazínŽena.sk
www.KuponyZdarma.sk

Dojčenie s dojčiacim vankúšom

11. január 2017 autor Redakcia, kategória Zaujímavosti

Dojčenie sa po pôrode stane veľmi častou povinností. Jedna doba dojčenia môže trvať až 45 minút, o to viac je dôležité, aby mala mamička aj bábätko maximálne pohodlie a všetko prebiehalo v poriadku. Výborným pomocníkom pri dojčení je dojčiace vankúš, ktorý zaistí pohodlie a dojčenie bude zaručený odpočinok.

Dojčenie s dojčiacim vankúšom

Čo je to dojčiace vankúš?
Dojčiace vankúš je špeciálne tvarovaný a navrhnutý priamo pre potreby mamičky a bábätka počas dojčenia. Vďaka tomu sú ďaleko viac praktické ako klasické vankúše. Lepšie držia tvar a hlavne umožňujú bábätku byť v správnej polohe a správne sa prisať k prsníku.

Vankúš tiež umožňuje jednoduchou výmenu dojčiacich polôh. Mamička sa tak nemusí nepríjemne krčiť a spôsobovať si tak nepríjemné bolesti chrbta a krčnej chrbtice. Celkovo poskytuje pohodlne strávený čas pri dojčení, pre bábätko i pre mamičku. A ako sa používajú dojčiace vankúše?

Na čo sa dojčiace vankúš používa?
Dojčiace vankúš je viacúčelový výrobok, ktorý ponúka najvyššie možné pohodlie a komfort. Môže slúžiť mamičke už počas tehotenstva, kedy ho môže využiť ako podporu rastúceho bruška alebo si ho vložiť pod nohy či za chrbát.

Najčastejšie sa dojčiace vankúše využívajú pri dojčení, ku ktorému sú prvotne určené. Dojčiace vankúš sa môže používať vo všetkých dojčiacich polohách, teda ako v ľahu, v sede tak aj pri bočnom “futbalovom” dojčenia. Celkom iste ho ocenia mamičky dvojičiek, kedy sa vďaka vankúšmi môžu kŕmiť obe bábätká naraz.

V neposlednom rade môže byť dojčiace vankúš využívaný ako bezpečnostná bariéra v postieľke pri jedle alebo môže slúžiť ako opora pri sedení. Nemusíte sa tak báť, že vankúš využijete iba pri dojčení. Jeho využitie je naozaj široké.

Umelá maternica
Kojícímu vankúši sa tiež inak hovorí umelá maternica. Je to kvôli tomu, že väčšina bábätiek sa bojí priestoru okolo seba. Je to pochopiteľné, celých 9 mesiacov bola v kľude, teple a bezpečí. Preto je dobré vankúš umiestniť priamo do postieľky, bábätko sa potom bude cítiť bezpečne. Navyše vankúš používa aj mamička, takže bábätko ju tak bude neustále cítiť a bude si myslieť, že je mu neustále nablízku.

Dbajte na kvalitu
Ak ste sa už rozhodla pre dojčiace vankúš, je dôležité si správne vybrať. Je potrebné vyberať vždy kvalitné výrobky, ktoré získali certifikáty a osvedčenia, ktoré sú známkou kvality a správneho spracovania. Najlepšie dojčiace vankúš spĺňa všetky dané kritéria a vyšli im kladné výsledky pri atestáciu.

Ako si vybrať dojčiace vankúš Matýsek?
Pri výbere kojícího vankúša je naozaj veľmi dôležité byť dôsledný a vyberať s rozvahou. Aby rozhodovanie bolo jednoduchšie a voľba bola správna, je možné sa riadiť podľa troch základných kritérií:

  • veľkosť
  • výplň
  • poťah

Správna veľkosť
Ak sa vyberie zlá veľkosť, vankúš bude malý alebo príliš veľký, je to vždy problém. Dojčiace vankúš by sa mal vyberať podľa výšky mamičky a obvodu jej pása. Dojčiace vankúše Matýsek majú možnosť výberu z veľkostí Maxi a Standard. Vankúše líšia sa v dĺžke vnútorného a vonkajšieho obvodu a tiež v šírke vankúša.

Možnosť výberu výplne
Aj prípade výplne je možné si vybrať. Dojčiace vankúše a vaky pre bábätko Matýsek ponúkajú možnosť voľby z dvoch výplní, každá je špecifická a ponúka niečo iné.

  • PES duté vlákno – materiál v tvare vločiek, ktorý si zanechá aj po vypraní tvar a vzdušnosť
  • EPS guľôčky – prelievajú sa podľa potreby

Fantázii sa medze nekladú
Poťahy je možné vyberať v rôznych farebných kombináciách a prevedenie. Dojčiace vankúše Matýsek rozdeľujú poťahy do troch kategórií:

  • poťahy zo 100% bavlny
  • poťahy zo 100% bavlny, dvojfarebné
  • COLORMIX

Novo je tiež možná vyberať poťahy z farebnej jesennej kolekcie. V kolekcii sa objavujú poťahy Patchwork, dvojfarebné so srdiečkami a aj rad Color.

Text a foto: PR