Oplatí sa multifunkčné zariadenie alebo vám stačí tlačiareň?

Vybavujete si kanceláriu, alebo potrebuje tlačiť dokumenty či fotky aj na doma? Tlačiareň je často prvou voľbou, pretože sú cenovo dostupné rovnako, ako lacné tonery. Niekedy je ale výhodnejšie vybrať si multifunkčné zariadenie Konica Minolta.

Oplatí sa multifunkčné zariadenie alebo vám stačí tlačiareň?
Oplatí sa multifunkčné zariadenie alebo vám stačí tlačiareň? (Foto: naplne-do-tlaciarni.sk)

Kedy stačí tlačiareň

Kúpa tlačiarne je jednoznačnou voľbou v prípade, že potrebujete zariadenie využívať hlavne na tlač. Konkrétny typ tlačiarne by ste si mali vybrať podľa toho, či chcete tlačiť veľké množstvo dokumentov, alebo chcete vysokokvalitnú tlač obrázkov, fotiek a pod.

Na kvalitné fotky a grafiku je lepšia atramentová tlačiareň, na väčšie objemy rôznych dokumentov je vhodnejšia zasa laserová. Samozrejme si musíte zvážiť aj to, či budete potrebovať farebnú tlačiareň, alebo vám postačí aj čiernobiela. Všetky lacné tonery zoženiete pre rôzne typy tlačiarní, určite by ste ale pri výbere mali zvažovať aj kvality tonerov.

Multifunkčné zariadenie s praktickými funkciami

Multifunkčné zariadenia ponúkajú viaceré značky ku ktorým patria aj univerzálne Konica Minolta náplne. Takéto zariadenie bývajú nevyhnutnou výbavou kancelárie, pretože okrem tlače poskytujú aj možnosť kopírovania a skenovania dokumentov. Výhodou je, že všetky tieto funkcie máte v jednom zariadení, čím šetríte priestor a aj priemerná cena tlače je pomerne priaznivá.

Niektoré typy ponúkajú možnosť zaslať si scan na mail alebo ho skopírujete na UBS. Multifunkčné zariadenie sú vhodné do formátu maximálne A4 a nie sú úplne ideálna na tlač obrázkov, resp. neposkytujú takú kvalitu ako atramentová tlačiareň. V porovnaní s tlačiarňou sú vstupné náklady samozrejme vyššie, ale dostanete aj viac funkcií. Pri nákupe si overte aj to, koľko strán mesačne zvládne zariadenie vytlačiť a to hlavne vtedy, ak potrebujete tlačiť veľké množstvo dokumentov.

Text:PR