5 tipov ako využiť kokosový olej nie len v kuchyni

Kokosový olej pozná určite veľa z vás, no nemusíte poznať aj všetky jeho spôsoby využitia. Dokážete ho využiť v oblasti kozmetiky, starostlivosti o telo a napríklad aj v kuchyni. Nie je to žiadna drahá záležitosť a ak si kúpite väčšie balenie, vydrží vám naozaj dlho. Poďme sa ale pozrieť na to, ako a kde všade by ste mohli tento multifunkčný produkt využiť.      

10 spôsobov, ako využiť kokosový olej pre zdravie a krásu
10 spôsobov, ako využiť kokosový olej pre zdravie a krásu (Foto: pixabay.com)

Zubná pasta

Ak zmiešate kokosový olej so sódou, tak vám vznikne hmota, ktorou si môžete každý deň umývať zuby. Nebudete mať možno vďaka tomu najsviežejší dych, no táto pasta má bieliace účinky a je čisto prírodná. Ako na odborné bielenie zubov vám môže poradiť váš zubár či dentálna hygienička.

Olej do vlasov

Na suché a lámavé končeky vám taktiež pomôže tento zázrak. Pred nanesením do vlasov ho rozohrejte v rukách a aplikujte do končekov. Môžete ho využiť dokonca aj ako masku, a to tak, že nanesiete väčšie množstvo do celej dĺžky vlasov. To potom necháte pôsobiť aspoň dve hodiny a jednoducho zmyjete.

Peeling

Na dosiahnutie jemnej a vyživenej pokožky je možnosť využívať práve peelingy. Z kokosového oleja si ho vytvoríte tak, že ho zmiešate s kávou alebo cukrom. To si už len vmasírujete do pokožky a následne poriadne zmyjete.

Odličovač

Kokosový olej sa môže stať aj prírodnejšou alternatívou namiesto obyčajného odličovača. Keď ho jemne vmasírujete na nalíčenú pokožku, makeup sa pod ním roztopí. Olej potom stačí už len zotrieť z tváre vatovým tampónom.

Pomocník v kuchyni

Používať ho môžete ako alternatívu ostatných rastlinných olejov, no pre telo a zdravie je veľmi prospešný aj keby ste ho jedli samostatne.  Je dobrý na správnu produkciu hormónov, na správne vstrebávanie živín a tiež znižuje hladinu cholesterolu v krvi.

Využiť ho môžete do rôznych receptov, či už pri pečení, do domácej zmrzliny, no možností je ešte viac. Stačí vybrať kuchynský robot a o zvyšok sa už nemusíte starať, receptov je možné nájsť viac ako dosť.