Je ženský orgazmus len mýtus?

Častá téma chlapských debát pri pive. Žena a jej cesta za rozkošou je pre nich neprebádaným územím, na ktorom sa usilujú zvíťaziť. Prečo sú mnohokrát neúspešní? Domnievajú sa, že u žien je to rovnaké ako v chlapskom princípe – rýchlo, pomaly, kvalitne a dobre… Mužské pokolenie patrí medzi najmenej komplikované stvorenia na Zemi, zatiaľ čo ženy sú úplne opačné a dosiaľ sa nenašiel chlap, ktorý im dokonale rozumel (možno veľmi dávno zomrel a svoj patent na ženu si odniesol do hrobu, skupáň!) Najviac ma pobavil výrok, ktorý veľmi výstižne vystihuje mužskú snahu o uspokojenie partnerky: „Ženy sú ako sušienky Oreo – najprv ich prevrátiš, potom olížeš, omliekuješ a nakoniec ti aj tak povedia nie, lebo to ešte nevieš …“ Pusťme sa spolu s Lindou Geddes do rozlúsknutia tvrdého orieška a pomôžeme svojim chlapom dekódovať neznámy biorytmus ženského tela!

zena

Aby partner uspokojil svoju partnerku tak, aby zažila pozemskú cestu do raja, musí sa pekelne snažiť, byť jemný alebo drsný, ak to situácia vyžaduje, pohrať sa so ženským telom, hľadať správnu erotogénnu zónu, venovať čas experimentovaniu a až potom bude partnerka ovenčená „ vavrínovým vencom “ víťazky. Muži, rovnako ako ženy, vedia veci dokonale spackať a to čo mohlo byť veľmi príjemné, sa môže stať neznesiteľné. Prečo je intenzívny orgazmus taký príjemný? Existuje niečo ako dvoj alebo trojnásobný orgazmus? Jestvuje niečo ako bod G? Profesorka Emmannuele Jannini z univerzity v Ríme sa 6 rokov zaoberala rozsiahlym výskumom ženskej rozkoše. Spolu s ňou sme odkryli základné princípy, bez ktorých by to nešlo…

Ťažko na cvičisku, hladko na bojisku…

Ženy, ktoré sa zapojili do bádacích výskumov vedcov, boli vskutku hrdinky. Vedci testovali, skúšali a presviedčali účastníčky, aby masturbovali s pomôckami, bez pomôcok, vytvorili si súbor myšlienok a fantáziu, ktorá im pomohla dostať sa k vrcholu. Po sériách pokusov a testov zistili, že ženský logaritmus je na míle vzdialený od mužského. Preto sú muži často sklamaní a neúspešní, pretože nedokážu byť dobrí v tom, čo naozaj milujú. „ Napriek faktu, že mužské a ženské telo funguje na odlišnom princípe (seba) uspokojovania, vyvíja sa taká istá mozgová aktivita prenosu transmiterov. Mozog je hybnou silou, ktorá nám dovolí uvoľniť sa alebo nie, ak nato máme vhodné podmienky a partnera. “ uvažuje Komisaruk. „ Rozkoš sa dostavuje simultánne, bez prípravy. Prípravu si vytvorí telo v spojení s mysľou, ktorá nezohráva žiadnu podstatnú rolu. Jej základnou funkciou je nemyslieť, len prežívať prítomnosť. “ Aby sme mohli prežívať euforické momenty, na ktoré sa nedá zabudnúť, aktivuje sa v mozgovej časti NUCLEUS ACCUMBENS- výbežok sa nachádza v bazálnych gangliách koncového mozgu. Tvorí ho zhluk neurónov, ktoré využívame pri stavoch smiechu, agresie, strachu alebo rozkoše. Vytvorí látku Dopamín. Jej vplyvom sme na seba uspokojovaní tak trochu závislí, pretože pocity, ktoré nám prináša, chceme zopakovať. Kokaín, amfetamín, nikotín alebo čokoláda, takisto obsahujú dopamín. Už viete, prečo nedokážete odolať sladučkej, na jazyku sa rozpúšťajúcej, čokoláde? Po vyvolanej rozkoši vedia muži rýchlejšie utlmiť ako ženy. Pre jediný dôvod – v ženskom tele, všetky orgány a stimuly vydržia v pohotovostnom režime dlhšie, pretože dokáže dlhšie fungovať. Nečudujte sa, prečo muži nepoznajú viacnásobný orgazmus, niečo im príroda až tak nezariadila…

Anatómia rozkoše

Mužský pohlavnú úd má jedno primárne miesto, ktorého stimuláciou dôjde k vyvrcholeniu. Ženský pohlavný orgán má 5 častí, ktorých interakcie spôsobujú žene rozkoš: Venušin pahorok- vrchná trojuholníková časť rodidiel. Veľké a malé pysky ohanbia, (labia majora pudendi), sú pokračovaním Venušinho pahorku k pošvovému vchodu. Klitoris je takzvaný „ ženský penis “- tvorí sa špongiovitými telieskami, ktoré sa prekrvia a  a nervovými zakončeniami, ktoré vyšlú do centrálneho mozgu informáciu vzrušenia, sa žena dostáva do extázy. V minulosti sa na rozkoš ženy zabúdalo, pretože nevedeli, že dráždením klitorisu by sa im to skutočne podarilo. Sigmund Freud sa opieral o tvrdenie, že „ žena, ktorá nedokáže mať orgazmus, nie je natoľko emočne a fyzicky vyspelá, aby bola dostatočne dospelá a schopná ho zažiť. Okolo 30 až 40% žien sa anonymne priznalo, že so svojím partnerom neprežili orgazmus, čo je dosť smutné… Je možne zažiť orgazmus bez klitorisu? Sú ženy, ktoré majú plnohodnotný intímny život s rozkošou a sú privilegované nad tie ostatné, ktorým sa to nedožičilo? Pálčivé otázky, na ktoré je veľmi ťažko odpovedať…

Komisaruk vykonal inú štúdiu s myšami, ktorá ho donútila zamyslieť sa nad vecami a prepojiť mosty medzi zisteniami. Ak sa zablokujú mozgo-miechové cestičky do centrálnej časti mozgu, kde sa odohrávajú všetky nevyhnutné procesy pociťovania, žena nedosiahne orgazmus cez klitoris. Nervové zakončenia aktivizujú mozgo-miechovú časť, odkiaľ prechádzajú do krčka maternice a vagíny. Cez pudendálny nerv, prechádzajúci od vonkajších genitálií ku vnútorným (rovnako muži aj ženy) dosahujú svoj vrchol. Ľudia, ktorí majú mozgo miechové zranenie, musia nájsť inú variantu rozkoše, pretože nebudú nič cítiť. „ Ženy opisujú orgazmus spôsobený cez klitoris ako rozkoš na jednom mieste. Vaginálny orgazmus je komplexnejší a pociťuje ho celé telo. Vaginálny orgazmus dokážu stlmiť alebo dokonca blokovať bolesť. Neurotransmitery vyslané z mozgo miechovej časti sa spustia a úrýchľujú koncentráciu endorfínov v organizme, ktoré vedia mať rovnako utišujúce účinky proti bolesti.“

Bod G

V roku 1950 prišiel na scénu pôrodník a gynekológ nemeckého pôvodu Ernst Grafenberg. Pýtate sa, čo Vám má meno hovoriť? Práve tento človek sa zaslúžil, aby bod G nebol len hmlistá predstava ale niečo naozaj činné, existujúce. Po prvý krát nazval erotogénnu zónu medzi prednou a bočnou časťou ženského pohlavného orgánu „ bod G “. Zistil, že na spomínanom mieste je mnoho nervových zakončení, menšia krvná tepna a miesto určenia pre pohlavné žľazy. Hĺbkovou štúdiou sa prepracoval k výsledku, že ak sa muž naučí ovládať a korigovať túto zónu, jeho žena môže byť vo chvíli tým najšťastnejším človekom na Zemi. Pri rozkoši žena uvoľňuje tekutinu urithreu. Nemá nič spoločné s urínom, ktorý sa produkuje pri močení. Zo slova „ vagína “ pre stručnejšie vyjadrovanie, ľudia vybrali iba „ G “,aj vďaka čomu máme v obľube slovného použitie bod G. Heuréka, ľudia prišli nato, ako skvalitniť sexuálny život… investovali čas, peniaze, prostriedky, pomôcky. Milovali sa a množili ako králiky. Vznik bodu G je opradený rôznymi povedačkami, dohadmi a teóriami. Sonda v tele ženy priniesla za výsledok jeho presný opis – je to vlastne tenké tkanivo medzi vaginálnym priestorom, v blízkosti urithrey. Klitoris je hruškovitý zhluk v tvare brmbolca ukrytý pod pokožkou vagíny. Meria skoro 9 cm a točí sa ako had vnútrom vagíny v panve. Penis a klitoris sú v základe z tých istých typov embryotického tkaniva- tuberkulu. Stavebná, podporná látka pre kosti. Zaujímavá perlička: Penis nerastie v závislosti od testosterónu, ako by sme si mohli myslieť. Klitoris vplyvom hormónov, môže dorásť. Vagína potrebuje hormóny ako estrogén, ktoré zabezpečujú správny chod ženských pohlavných orgánov. Jannini požiadala vybratú účastníčku, aby svoju vagínu stimulovala cez lubrikovaný tampón a prsty. Poukázala tak na fakt, že nielen to, čo sa dialo na povrchu, malo za následok stimuláciu vnútorných orgánov. Naproti tomu, manuálne stimulovanie malo za výsledok aktivitu vonkajších častí. Jannini sa zoznámila počas bádania so ženou, ktorá zažívala orgazmus až 6 krát do dňa. Jej klitoris bol umiestnený blízko pošvového vchodu. Žena sa narodila bez blany, ktorá bránila tekutine urithrea pôsobiť na klitoris. Preto sa znásobovala ženina rozkoš.

Záleží na veľkosti?

Mužská pýcha je atribút chlapa, za ktorý bude vždy hrdý. Nemajte obavy o centimetre, predsa aj „malý šaško dokáže zahrať veľké divadlo“. Záleží na šikovnosti, citovej prepojenosti medzi mužom a ženou, príťažlivosti a správnej technike. Každý si nájde tú svoju. Vaginálna stimulácia funguje rovnako dobre stimulácia klitorisu, len to chce trošku praxe a šikovné ručičky. „ Základom úspechu je správne mozgo miechové prepojenie a rôzne typy stimulácie. Erotogénne zóny sa nachádzajú po celom tele, najviac však fungujú pri pohlavných orgánoch.“ dopĺňa Komisaruk.

Záverečné slovo

„Do ambulancie sa chodia sťažovať ženy, ktoré si myslia, že niečo nie je v poriadku, ak nevedia dosiahnuť orgazmus rovnako ako ich kamarátky. Stavila by som na individualitu a jedinečnosť. Tak ako Vám nesadne jedna uniformná veľkosť topánok, ani orgazmus nie je záležitosť uniformná. Skúmajte svoje telo, zistite čo mu spôsobuje príjemné pocity rozkoše a nepozerajte na druhé. Vyskúšajte vaginálny orgazmus alebo príďte na chuť stimulácii klitorisu. Nebojte sa použiť ruky na správnych miestach. Doprajte si rozkoš v jej mnohorakej podobe. Nelimitujte sa nikým a ničím. Nepodceňujte prípravu, pretože je polovicou úspechu. Čo je najdôležitejšie, neberte ženské telo ako mechanizmus naprogramovaného stroja podľa jednej schémy. Nikdy nefunguje rovnako.“ myslí si Jannini.

Zdroj: bbc.com, foto: ilustračné (flickr.com)