Dali ste si predsavzatie schudnúť? Ako to zvládnuť

Nový rok je za nami, prvé nadšenie a zápal z predsavzatí už opadol, ako ste na tom vy? Darí sa vám ho dodržiavať, alebo už ste niekoľkokrát zhrešili. Štatisticky sa najčastejšie v predsavzatiach objavuje „schudnúť“. Zaradili ste sa aj vy do tejto početnej skupiny? Tu je niekoľko tipov, aby tento váš záväzok neostal iba vo vašej novoročnej hlave. Základom je pevná vôla, nemáte ju? Zoceľte si ju. Najlepšie tak, keď do toho pôjdete s kamarátkou a navzájom si budete dodávať guráž, silu a podporu.

zdrave jedlo

Zmeňte si jedálniček
Začať chudnúť bez toho, aby ste si zmenili jedálniček, je ako veslovať proti prúdu. Kúsok po kúsku sa posúvate, ale je to vysilujúce a ide to naozaj veľmi pomaly. Preto sa riaďte základným pravidlom – spáľte denne viac kalórií, ako ich prijmete. Najlepšie sa vám kalórie z jedálnička podarí dostať, keď vynecháte sacharidy a nahradíte ich zeleninou a ovocím. Tiež môžete skúsiť tabletky na chudnutie, ktoré vám potlačia chuť do jedla a zrýchlia metabolizmus.

Bez pohybu to nepôjde
Môžete zjesť aj za vagón tabletiek na chudnutie, ale bez pohybu to bude pre vás zbytočné. Preto musíte chodiť cvičiť, na túry, zumbu, spinning alebo to najlepšie – behať. Teplo sa oblečte, obujte si svoje dámske bežecké topánky a užite si svoje prvé januárové kilometre. Lebo beh je to najlepšie, čo kto vymyslel. Bojuje proti depresii, pomáha zlepšovať váš srdcovo-cievny systém a dokonale vám vyčistí hlavu.

Nebojte sa skúšať nové potraviny
V súčasnosti sú veľmi populárne chia semienka, ktoré vplývajú na náš organizmus. Skúste zjesť 100 gramov týchto semiačok s banánom miesto klasického olovrantu. Veľmi populárna je aj zelená káva, ktorá vám pomôže udržať zdravý krvný tlak, vyrovnať hladinu cukru v krvi a nemožno zabudnúť ani na množstvo antioxidantov, ktoré obsahuje. Pamätajte si však na to, že musíte urobiť tri veci, aby ste si splnili predsavzatia – mať pevnú vôľu, dať svojmu jedálničku zmysel a pohybovať sa. Držte sa toho a dokážete to.

Text: PR, foto: ilustračné (flickr.com)