Darujte svojim blízkym pod stromček zdravie

Jeseň je v plnom prúde a pomaly sa začínajú vianočné nákupy. Väčšina obchodov už vyťahuje ozdoby a vyčarúva výklady plné dokonalých darčekov. Aj vás láka vybaviť si nákupy v predstihu? Nechávať výber tých pravých drobností pre najbližších na poslednú chvíľu môže byť totiž nielen stresujúce, ale dokonca nemusíte nájsť to pravé, čím by ste ich potešili. Zabudnite na ponožkovú klasiku a zvoľte darček, ktorý je nielen užitočný, ale prospeje aj zdraviu.

miomat foto

Ideálnym darom môže byť MioMat – „hrnček, var“, ktorý dokáže len za pár minút vykúzliť zdravé rastlinné mlieka, chutné smoothies, kaše alebo teplé polievky, ktoré počas treskúcej zimy príjemne zahrejú zmrznuté telo. A to bez veľkej námahy.

Zdravé telo a spokojný život

Tento jedinečný kuchynský pomocník je vhodný pre každého, kto sa chce zdravo stravovať a dopriať svojmu telu len to najlepšie jedlo, dokonca aj v raw kvalite. Majú vaši príbuzní alergiu na klasické mlieko? MioMat je pre nich ako stvorený, pretože vie pripraviť rastlinné mlieka, ktoré tak už nikdy nebudú musieť kupovať v obchode. Vďaka nemu si vaši blízki dokážu len za pár minút urobiť zdravú náhradu bez problémov v pohodlí svojho domova. Makové, ryžové, kokosové, sezamové či sójové mlieko môžu mať prichystané čerstvé, kedykoľvek naň dostanú chuť. Už žiadne nosenie ťažkých škatúľ či fliaš plných mlieka v taškách zo supermarketu. Stačí mať doma potrebné suroviny a chutné rastlinné mlieko plné vitamínov je hotové bez toho, aby ste museli pri ňom stáť. Ingrediencie vložíte do nádoby, stlačíte gombík a necháte MioMat pracovať.

V MioMate sa dá urobiť taktiež chutné smoothie z čerstvého ovocia či zeleniny. Stačí iba nakrájať suroviny, zapnúť a je to. O 2 minúty je vitamínová bomba na svete.

V priebehu niekoľkých minút je možné podávať i lahodné raňajkové kaše alebo detskú výživu pre najmenších. Záleží iba na vás, akú sladkú alebo slanú pochúťku vytvoríte z ingrediencií podľa receptu alebo vlastnej fantázie. O chutné raňajky či školskú desiatu tak máte postarané. A to nie je všetko. MioMat dokáže urobiť i chutné zeleninové a krémové polievky. Stačí na to zelenina, pitná voda a korenie podľa chuti. Čas, ktorý by inak bolo nutné stráviť pri hrncoch a umývaním riadov, môžete predsa využiť príjemnejšie.

MioMat

Pomoc pre zaneprázdnené rodiny

MioMat je neoceniteľným pomocníkom najmä pre mamičky s malými deťmi, ktoré nemajú dostatok času na zdĺhavé varenie a radšej sa chcú venovať svojim ratolestiam, ktoré ich potrebujú. Rovnako ho ocenia zaneprázdnení ľudia, ktorí nemajú čas na varenie pre pracovnú vyťaženosť.

Zábava pre celú rodinu

„MioMat dokáže zblížiť celú rodinu. Jej členovia môžu spoločne vymýšľať a kombinovať nové recepty, pri ktorých sa zabavia malí aj veľkí. Samy to dobre poznáme,” hovoria MioMatky Zuzana a Simona, ktoré nápad priniesli na Slovensko. Táto aktivita môže byť príjemná najmä počas vianočných sviatkov, ktoré trávi celá rodina spolu. Aj v tento čas sa totiž možno stravovať zdravo a bez zbytočných kalórií. Čerstvé smoothie hotové za dve minúty alebo chutná teplá polievka uvarená už za 25 minút bez akejkoľvek námahy dodajú telu na rozdiel od koláčikov plných cukru potrebné vitamíny. S pomocou MioMatu dokážete pripraviť aj muffiny plné ovocia alebo čokolády. Postupy sú také jednoduché, že ich bez problémov zvládne aj ten najmenej talentovaný kuchár a zalizovať sa budete až za ušami.

Prečo nepriniesť svojim blízkym to najlepšie pre ich zdravie a dať im to, čo skutočne pre správnu životosprávu a dostatok energie potrebujú? Skvelého pomocníka do kuchyne určite ocenia nielen malí, ale aj veľkí nadšenci zdravého životného štýlu.

Text a foto: PR