Dosiaľ nevídané! Žena z Holandska objavila svoj „bod G“ na nohe

Žeby sa náš tlačiarenský škriatok pomýlil a splietal dve na tri? Presvedčíme vás o opaku! Nazvime ju pani A. Má 55 rokov a veľmi nezvyčajné citlivé miesto na jej ľavom chodidle – až natoľko, že vďaka tomuto dráždivému miestu prežije orgazmus 5 alebo 6 ráz za deň! Zabudli sme doplniť, že je rovnako intenzívny ako pri samotnom pohlavnom styku. Na zaťažkávajúci a dosť nezvyčajný problém narazila od roku 2010. Pri stimulácii ľavého chodidla pociťovala rovnako dráždivé vzrušenie ako pri sexe. Na jej pikantný problém sa pozrel lekársky tím, ktorý jej diagnostikoval nelichotivú anamnézu- syndróm, pri ktorom dochádza ku orgazmu chodidla. Výsledky publikoval americký denník „The Journal of Sexual Medicine”. Jedná sa o denník pre lekársku medicínu v oblasti pohlavného života.

Dosiaľ navídané! Žena z Holandska objavila svoj bod G na nohe

Pacientka: Pani A bola hospitalizovaná pre septický zápal ( zaplavenie organizmu toxickými látkami) na jednotke intenzívnej starostlivosti po dobu 3 týždňov. Začalo to v roku 2008. Počas pobytu v nemocnici upadla do kómy. Od chvíle ako sa prebrala z kómy, pociťovala čudné chvenie a šteklivé vzrušenie na ľavom chodidle. Takto nejako opísala svoj stav lekárskemu tímu na čele s neurochirurgom Marcelom. D. Waldingerom, ktorý pracoval na univerzite  Utrecht. (Dlhú dobu pôsobil ako profesor na Drexel univerzite vo Filadelfii.) Bolo to predtým, ako sa veci nevyostrili.

Komplikácia: Rok a pol, ako bola pani A prepustená z nemocnice, sa jej trápenie práve začalo. Potom, čo prvýkrát vyhľadala odbornú lekársku pomoc na vyriešenie jej nezvyčajnej diagnózy, sa zdráhala lekárom vysvetliť, čo pociťuje. Nakoniec lekárskemu tímu opísala všetky prejavy. Lekári dospeli k záveru, že ide o skutočný stav orgazmu, ktorý prechádza z jej ľavého chodidla a je príbuzný vaginálnemu orgazmu s rozdielom kratšej dĺžky. Lekárom opísala, že jej orgazmus začína z ľavého chodidla, prechádza cez ľavé lýtko až po vagínu, sprevádzaný duševným uspokojením. Doktor Waldinger sa zhodol na nasledujúcom lekárskom stanovení diagnózy: „Nechcené vzrušenie pociťované ako reálny orgazmus v krátkom časovom slede 5 až 6 sekúnd nie je založené na sexuálnej túžbe po uspokojení. Intenzitu vzrušenia mala pacientka rovnakú ako pri milovaní sa s manželom. Pacientka zažíva vaginálny orgazmus v tej istej perióde ako orgazmus v ľavom chodidle pohybového aparátu.”

Diagnóza: Najpravdepodobnejšie vysvetlenie tkvie v poškodení nervových zakončení v ľavom chodidle, spôsobených sepsou. Nervové zakončenia, ktoré spôsobujú vzrušenie v chodidle, pyskoch ohanbia a vagíne sú sieťovo prepojené do mozgovej miechy a jej činnosti. Vzrušenie sa spúšťa pre poškodenie nervových zakončení v ľavom chodidle a prebieha vnútorná interakcia. Waldinger sa exkluzívne pre internetový portál LiveScience vyjadril: „ Mozog pacientky nerozlišuje medzi ľavých chodidlom a vagínou. Stimulácia prichádza z chodidla až do najvzrušivejšieho miesta. Prostredníctvom skúmania tohto ojedinelého prípadu lekársky tím došiel k finálnemu záveru, že pacientkin mozog interpretuje ľavé chodidlo za jeden z najvzrušivejších miest jej tela, preto spúšťa následný mechanizmus vzrušenia.”

Niekoľko zistení, ktoré nahrávali pre šťastný koniec prípadu pani A: potom ako jej pichli injekciu s anestézou do mozgo- miechovej časti, vzrušenie prestalo. ( Nemalo to vedľajšie účinky- stále mohla prežívať orgazmus odohrávajúci sa v genitáliách). Aby sme veci zovšeobecnili, je potrebné doplniť, že nervový systém pozostávajúci z neurónov a nervových zakončení medzi chodidlom a genitáliami je vskutku zaujímavý a vzrušujúci. Pomáha nám bližšie vysvetliť sexuálnu úchylku alebo ”fetiš chodidiel“. Tím švédskych a talianskych výskumníkov sa zameral na rozsiahlu štúdiu o ľuďoch trpiacich rôznymi fetišmi. Fetiše chodidiel boli najčastejšie sa vyskytujúce v skupinách. Pozorovaných, trpiacich fetišom chodidiel vzrušovali nielen chodidlá, ale všetko súvisiace s nimi- prsty na nohách, ponožky a topánky.

Odborná publikácia „Phantoms in the Brain: Probing the Mysteries of Human Mind” (Démoni ľudského mozgu: sonda do záhad a tajomstiev ľudskej mysle), ktorú napísal indický popredný vedec Ramachadran, zaoberajúci sa nervovým systémom v roku 1999, kde zdôrazňuje fyzickú blízkosť nervových zakončení, ktoré prechádzajú chodidlami a smerujú ku pohlavným orgánom. Majú jedno spoločné – je to fetiš. Waldinger upozorňuje, že je to len teória, ktorú faktami podopiera publikácia indického vedca. Po čase dostával stovky emailov od žien a mužov, ktorí boli týmto fetišom opantaní cez stimuláciu chodidiel až do štádia extázy. Zakončime nezvyčajné pozorovanie úryvkom z Ramachandrovej knihy: „Veľa z nás, ktorí sa javia ako úplne bežní ľudia môžu mať fetiš úchylku chodidiel. To pokojne môže vysvetľovať, prečo spomínaní jedinci radi cmúľajú svoje prsty.”

Zdroj: nymag.com, foto: ilustračné (flickr.com)